1. Zdobywcy kosmosu
W 2011 roku bezzałogowa sonda kosmiczna JUNO zabrała na pokład trzech klockowych pasażerów: figurkę astronoma Galileusza, rzymskiego boga Jowisza oraz jego żonę Junonę. Jak widać, dla twórców LEGO nie ma rzeczy niemożliwych. Ten wyjątkowy projekt miał na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni i wiarę w realizację swoich marzeń.
2. Aż na księżyc
Obliczono, że wieża zbudowana z 40 miliardów klocków LEGO sięgnęłaby Księżyca. Obecnie powstało ich około 800 miliardów, więc ich liczba nie byłaby tutaj przeszkodą. Czy wiesz, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają około 94 klocki?
3. Dom z klocków LEGO? Czemu nie!
Z klocków LEGO można zbudować dosłownie wszystko. Dowodem na to jest składający się z 3,3 milionów elementów domek, który powstał w 2009 roku w Wielkiej Brytanii. Jak przystało na prawdziwy dom, w środku znajdziemy meble, toaletę i prysznic. Jeśli Twoje dziecko również lubi tworzyć i konstruować, sprawdź kolekcję LEGO Friends, a z pewnością świat przyjaciół z Heartlake City pochłonie je na długie godziny.
4. Idealne dopasowanie
Dzięki niezmiennej od 1958 roku konstrukcji wszystkie klocki LEGO do siebie pasują. Co ciekawe, klocki z zestawów dla najmłodszych LEGO Duplo, które są 8 razy większe od standardowych, również pasują do klasycznych elementów! Seria ta przeznaczona jest głównie dla dzieci do piątego roku życia. Bezpieczeństwo i dobra zabawa gwarantowane.
5. Pływające klocki
Klocki LEGO zamiast muszelek na plaży? To możliwe. Przed laty ze statku Tokio Express, pływającego u wybrzeży Kornwalii wypadł kontener wypełniony prawie 5 milionami klocków. Oceanograf Curtis Ebbesmeyer twierdzi, że klocki dryfują i przy odrobinie szczęścia możemy je teraz znaleźć na każdej plaży na świecie. Jeśli odnajdziesz taki klocek, możesz to zgłosić za pośrednictwem Facebooka na stronie „Lego Lost At Sea”.
6. Największe konstrukcje z klocków LEGO
Za największą budowlę uważa się stadion piłkarski Allianz Arena, znajdujący się w niemieckim LEGOLANDZIE. Konstrukcja została wykonana w skali 1:50, waży 1500 kilogramów i składa się z ponad miliona elementów. Z kolei w Mediolanie zbudowano wieżę z klocków LEGO, która miała 35,05 metra długości. Wieża została okrzyknięta najwyższą budowlą stworzoną z cegiełek LEGO.
7. Perfekcja w każdym… klocku!
Grupa LEGO od samego początku kładła duży nacisk na precyzję i jakość wykonania. Z tego właśnie powodu klocki LEGO są jednymi z najbardziej skrupulatnie testowanych zabawek. Jak twierdzą producenci, tylko jeden na 18 milionów elementów nie spełnia wymagań.
8. Niekończące się możliwości
Kreatywna zabawa z LEGO nie ma końca. Z dwóch podstawowych klocków LEGO ułożymy aż 24 kombinacje, a jeśli zaczniemy łączyć ze sobą kilka klocków, to obliczenie liczby możliwych połączeń staje się być niewykonalne. Jedyne co ogranicza nas w zabawie, to nasza wyobraźnia. Właśnie dlatego LEGO Technic zyskało rzeszę fanów, nie tylko wśród dzieci ale i dorosłych.
Sprawdź także:
- Czym są klocki konstrukcyjne?
- Lego friends – imiona postaci z miasta Heartlake
- Ranking zabawek dla 6-latka. Co kupić dziecku do zabawy?
- Pomysły na zabawki edukacyjne na prezent. Pomysły na prezenty dla dzieci
- Zabawki edukacyjne na roczek – doskonały pomysł na prezent dla dziecka
- Jak wybrać idealny prezent dla dziecka? Pomysły na prezent na Dzień Dziecka i święta
- Pierwszy plecak do szkoły – jaki wybrać? Tornister czy plecak dla pierwszoklasisty?