Imiona reniferów Świętego Mikołaja

Postacie reniferów Świętego Mikołaja pierwszy raz pojawiają się w świątecznym wierszu Clementa Moore'a opublikowanym w 1832 roku. Mimo upływu lat wciąż są one ważnym symbolem świąt. Przeczytaj artykuł i poznaj imiona reniferów.
imiona reniferów

W artykule przedstawimy imiona reniferów po polsku i angielsku. Dodatkowo znajdziesz tutaj krótką charakterystykę każdego z nich.

Rudolf czerwononosy

Rudolf to najmłodszy, ale jednocześnie najbardziej znany renifer. Dołączył do stada ośmiu reniferów w 1939 roku za sprawą powieści Roberta Maya sprzedawanej w sklepach Montgomery Ward.

Kometek

Kometek poruszając się, pozostawia po sobie smugę światła w kolorze jasnoniebieskim. Do złudzenia przypomina ona spadającą kometę, stąd też imię renifera.

Fircyk

Fircyk to najodważniejszy, a także najszybszy osobnik w zaprzęgu świętego Mikołaja. Był głównym reniferem, jednak jego kompani za nim nie nadążali, w związku z czym został zastąpiony przed Rudolfa.

Amorek

Amorek przynosi miłość oraz dobro w każdym miejscu, w którym się pojawi. Chociaż zajmuje się swataniem innych, sam jest nieszczęśliwie zakochany.

Profesorek

Profesorek to renifer, z którym nie należy zadzierać. Chociaż potrafi dyscyplinować młodszych, nie zapomina także o opiekowaniu się nimi i przygotowywaniu ich do długich podróży.

Pyszałek

To wyjątkowo majestatyczny renifer, który uwielbia spędzać czas, poprawiając swój wygląd przed lustrem. W wigilię musi być popędzany Świętego Mikołaja, któremu zależy na tym, by zdążyć z prezentami.

Tancerz

Imię renifera jest oczywiście nawiązaniem do ogromnego talentu tanecznego. Chociaż Tancerz mógł rozwijać karierę na Broadwayu, wolał realizować swoje marzenia w saniach Świętego Mikołaja.

Błyskawiczny

Błyskawiczny nigdy się nie poddaje i do tego samego namawia swoich kompanów. Nie brakuje mu odwagi mimo tego, że kilka razy został trafiony przez błyskawicę.

Złośnik

Najpiękniejszy renifer w stadzie, który latając, porusza się z ogromną gracją. Sprytnie wykorzystuje swoje wdzięki do uwodzenia pozostałych osobników.

Imiona reniferów Świętego Mikołaja po angielsku

Poniżej znajdziesz imiona reniferów Mikołaja po angielsku:

  • Rudolf – Rudolph;
  • Kometek – Comet;
  • Fircyk – Dasher;
  • Amorek – Cupid;
  • Profesorek – Donner;
  • Pyszałek – Prancer;
  • Tancerz – Dancer;
  • Błyskawiczny – Blitzen;
  • Złośnik – Vixen.

Chociaż renifery po raz pierwszy uznano za symbol świąt w XIX wieku, wiele wskazuje na to, że już zawsze nim pozostaną, dlatego warto znać ich imiona. Jeżeli interesujesz się symbolami może Cię zainteresować także: https://twojewrozby.pl/symbole-nordyckie


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: