Pisuar dla dzieci – kiedy chłopiec uczy się siusiać do pisuaru nocnika?

Pisuar dla dzieci – czy to dobry pomysł? Wielu rodziców zastanawia się, czy warto zainwestować w mini wersję popularnego urządzenia sanitarnego. Czy pisuary dla dzieci to tylko wygoda dla rodziców, czy też mogą przyczynić się do rozwoju dziecka? Sprawdź!
Pisuar dla dzieci

Czy pisuar dla dzieci to produkt warty zakupu? Każde dziecko okres pieluch musi mieć w końcu za sobą, jednakże samo odpieluchowanie może przebiegać w różnym wieku, trwać naprawdę zróżnicowaną ilość czasu i być okupione sytuacjami zależącymi zarówno od przysposobienia dziecka, jak i od zaangażowania i cierpliwości rodziców. Nie wszystkie dzieci chcą to zrobić od razu, a te bardziej oporne mogą się opierać nawet kilka miesięcy. Sprawdź opis, jak wygląda nauka siusiania do pisuaru.

Pisuar dla dzieci – czy to dobry pomysł?

pisuar dla dzieci- czy to dobry pomysł

Pisuar dla dzieci to niewielki, ale bardzo praktyczny element wyposażenia łazienki dla najmłodszych. W porównaniu z tradycyjnym WC pisuary zazwyczaj posiadają przyssawkę do mocowania, co umożliwia łatwe przymocowanie ich na odpowiedniej wysokości, na przykład na ścianie. Dzięki temu dziecko może samodzielnie korzystać z pisuaru, co zwiększa jego niezależność i poczucie samodzielności.

Od czego zależy szybkość odpieluchowania?

Pozbycie się pieluchy u dziecka zależy w dużej mierze od momentu, w którym podejmiemy pierwsze próby. Kiedyś było pod tym względem łatwiej, gdyż dzieci odczuwały dyskomfort, chodząc w zamoczonych lub zabrudzonych pieluchach tetrowych i zwyczajnie chętniej się ich pozbywały ze swojego życia. Dzisiaj dostępne w sklepach pieluchy jednorazowe są dla dzieci niezwykle komfortowe, bo przyjemne i nie trzeba się martwić tym, że dziecko będzie miało odparzenia – oczywiście w większości przypadków. Jednak w życiu każdego małego dziecka przychodzi moment, w którym świadomie zaczyna robić siusiu i zaczyna zauważać, że nadchodzi ten moment, w którym użyje pieluchy, czy też nocnika. Jeśli taki moment wyłapiemy – super! Nie zawsze jednak to się udaje i wielu rodziców albo chce to zrobić zbyt szybko, albo przegapia moment i później rozleniwione dziecko nie ma ochoty pozbywać się wygody w postaci pieluchy.

Przyjmuje się, że większość dzieci jest gotowych na przejście na nocnik w wieku od roku i siedmiu miesięcy do dwóch lat i trzech miesięcy – warto spróbować!

Jak zachęcić chłopca do odpieluchowania?

pisuar dla dzieci - jak zachęcić do odpieluchowania

Dzieci w pierwszym okresie zazwyczaj nie mają pojęcia, co się właśnie zadziało i zwyczajnie siusiają sobie na nogi. Coraz częściej zauważają jednak, że jest to mało przyjemne i zachęcane przez rodziców siadają na nocnik lub miskę WC ze specjalną, dziecięcą nakładką. Bardzo ciekawym pomysłem jest ukłon w stronę chłopców, dla których można nabyć pisuar dla dzieci w postaci zabawnych zwierzątek. Każdy sposób jest dobry, aby przekonać malucha do siusiania poza pieluchą, ale nie na kanapę, podłogę, dywan, czy też swoje własne stopy. Czasami rodzice muszą biegać z mopem naprawdę długo, ale warto dać maluchowi tyle czasu, ile na to potrzebuje. Tłumaczyć mu, zapewniać pomoc, nigdy nie krzyczeć, zawsze chwalić, jak nawet tylko usiądzie na nocniku. W końcu i on lub ona załapie, to naprawdę jest okres, który mija!

Kiedy podejdziemy do tematu bez presji i damy dziecku możliwość przejścia przez ten okres po swojemu, może się okazać, że niewiele, oprócz zmywania podłogi, będziemy musieli robić. To naprawdę da się przetrwać, potrzebna jest jedynie nasza dobra wola i cierpliwość.

Czy warto kupić pisuar nocnik? Jaka jest cena produktu?

Ceny pisuarów dla dzieci są zróżnicowane, ale zazwyczaj są one tańsze niż tradycyjne WC. W dodatku pomagają w oszczędności wody, ponieważ ich pojemność jest zazwyczaj mniejsza. Pisuary dla dzieci są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych.

Najczęściej zadawane pytania

W jakim wieku dziecko może zacząć korzystać z pisuaru?

Dzieci zaczynają interesować się korzystaniem z pisuarów zazwyczaj w wieku około dwóch lat. Jednak dopiero w wieku około trzech lat większość dzieci jest wystarczająco duże i zręczne, by korzystać z pisuarów samodzielnie. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko rozwija się indywidualnie i niektóre mogą potrzebować więcej czasu na nauczenie się korzystania z pisuaru.

Jakie są najważniejsze cechy dobrego pisuaru dla dziecka?

Dobry pisuar dla dziecka powinien być dostosowany do wieku i wzrostu dziecka, posiadać wygodny i stabilny kształt oraz łatwości w czyszczeniu. Ponadto warto wybierać modele, które posiadają antypoślizgowe podstawki i wskazówki dotyczące pozycji, w której dziecko powinno się ustawić.

Jak zachęcić dziecko do korzystania z pisuaru?

Kupno pisuaru z motywem ulubionego bohatera może być dobrym pomysłem, ponieważ może pomóc zachęcić dziecko do korzystania z niego. Jednak warto pamiętać, że niektóre dzieci mogą zainteresować się tylko chwilowo danym bohaterem i po pewnym czasie przestać korzystać z pisuaru. Dlatego warto wybrać pisuar, który spełni wymagania co do funkcjonalności i wygody, a dekoracja powinna być jedynie dodatkiem.


Sprawdź także:

Archiwum: luty 2023
Photo of author

Marek Michalczyk

Z wykształcenia prawnik, z zawodu programista, z pasji muzyk. W życiu staram się wychodzić poza schematy i realizować się we wszystkim, co akurat przynosi mi życie.

Popularne wpisy: