Żółwie ninja – imiona oraz charakterystyka postaci

„Teenage Mutant Ninja Turtles” był małym komiksem, jednak w 1987 roku na jego podstawie powstał kultowy serial oraz kolekcja figurek. Co warto wiedzieć o żółwiach ninja? Imiona i opisy postaci znajdziesz w artykule!
żółwie ninja imiona

Walka ze złem, przestępcami, a nawet najeźdźcami z kosmosu – to główne zajęcia żółwi ninja. Imiona oraz charakterystykę tych bohaterów znajdziesz w dalszej części tekstu.

Historia żółwi ninja

Historia zaczyna się, kiedy Yoshi wraz ze swoim szczurem Splinterem zaczyna ćwiczyć sztuki walki. Niestety dochodzi do morderstwa Yoshiego, w efekcie czego jego podopieczny trafia na ulice. Chwilę po tym wydarzeniu obserwuje on ciężarówkę, która prawie przejechała niewidomego. W trakcie nagłego skrętu oraz hamowania wypadł z niej pojemnik pełen tajemniczej cieczy, po czym wpadł do studzienki. Kiedy się rozbił, oblała ona cztery żółwie oraz Splintera, w efekcie czego piątka zaczęła rosnąć i stawać się coraz większa.

Leonardo

Leonardo to przywódca całej czwórki zmutowanych żółwi ninja. Imię tego bohatera jest nawiązaniem do mistrza renesansu – Leonarda da Vinci. Używa dwóch katan Niten Ryu i zawsze stosuje się do zasad kodeksu Bushidō. Jego charakterystycznym znakiem jest bandana w niebieskim kolorze.

Donatello

Donatello to wynalazca i mechanik, który nigdy nie działa impulsywnie i zawsze myśli, zanim coś zrobi. Kontakty z innymi sprawiają mu problemy, ale nie bywa agresywny. Jego bronią jest kij, a bandana, którą nosi, ma kolor fioletowy.

Michelangelo

Najważniejszą cechą tego żółwia jest wielkie poczucie humoru, które niejednokrotnie wprowadziło jego przyjaciół w zamieszanie. To najbardziej wyluzowany członek zespołu posługuje się slangiem cowabunga. Nosi pomarańczową bandanę i używa dwóch nunchaku jako broni.

Raphael

Raphael to impulsywny i agresywny bohater, który zawsze idzie własną drogą. Walczy dwoma sai, a jego znakiem charakterystycznym jest czerwona bandana. Skąd nazwa tego żółwia ninja? Imię najprawdopodobniej pochodzi od włoskiego malarza Rafaela.

Wojownicze żółwie ninja – imiona pozostałych postaci

Szczur Splinter – sensei żółwi.

April O’Neil – reporterka kanału 6 i przyjaciółka żółwi.

Shredder / Oroku Saki – mistrz ninjutsu, przywódca klanu stopy nazywanego także foot ninja (prawdopodobnie to nawiązanie do Marvel’s the hand); główny przeciwnik żółwi. Zawsze próbuje przeciągnąć je na swoją stronę.

Krang – potwór z wymiaru X.

Wojownicze żółwie ninja zna prawdopodobnie każdy, kto wychował się w latach 90.


Sprawdź także:
Archiwum: listopad 2022
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: