Korepetycje dla dzieci przez internet – czy są skuteczne? Zalety korepetycji online

Język angielski stał się jednym z najważniejszych przedmiotów w szkole. Coraz więcej dzieci uczęszcza na prywatne lekcje po godzinach. Na korepetycjach dziecko ma o wiele lepsze warunki do nauki, bo najczęściej jest przyjmowane indywidualnie. Czy korepetycje dla dzieci przez internet są dobrym rozwiązaniem?
Korepetycje dla dzieci przez Internet
Czym są korepetycje dla dzieci przez internet? Jeśli z różnych powodów utrudnienia związane ze znalezieniem korepetytora i dojazdem na lekcje okażą się trudne do przeskoczenia, to warto wybrać angielski online dla dzieci na specjalnie do tego przygotowanej platformie internetowej. Okazuje się, że lekcje przez Internet wcale nie odbiegają jakością od tych bezpośrednich, a są zdecydowanie wygodniejsze zarówno dla rodziców, jak i samych dzieci oraz nauczycieli.

Możliwości korepetycji zdalnych z różnych przedmiotów

korepetycje dla dzieci przez internet - możliwości Zorganizowanie lekcji zdalnych początkowo może wydawać się nie lada wyzwaniem. Uczeń powinien mieć komputer, odpowiednio szybkie łącze internetowe, które pozwoli na płynne transmisje na żywo i wolne pomieszczenie, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał w lekcjach. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma takie możliwości, a platforma internetowa zadba o to, żeby wszystko było jak najwygodniejsze.
    • korepetycje dla dzieci przez internet odbywają się prosto ze strony internetowej;
    • płatności realizuje się przez platformę;
    • dostępny jest czat z wykładowcą, gdzie można wymieniać się plikami do nauki;
    • na stronie internetowej można sprawdzić wolne terminu u wykładowcy, żeby wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.
Dzięki tym wszystkim funkcjom zarówno rodzice, jak i nauczyciele nie muszą przejmować się żadnymi sprawami technicznymi i mogą zająć się po prostu dogadaniem indywidualnych kwestii nauczania i najlepszym przygotowaniem do sprawdzianów i egzaminów.

Korepetycje dla dzieci przez internet – zobacz zalety

Korepetycje dla dzieci przez internet mają wiele zalet, które przyciągają coraz większą liczbę uczniów i nauczycieli. Dzięki temu rodzajowi nauki, uczniowie mają dostęp do specjalistów z różnych dziedzin, bez względu na odległość. Ponadto korepetycje dla dzieci przez internet z wykorzystaniem opcji wideo pozwalają na swobodną komunikację nauczyciela z uczniem, co zwiększa efektywność nauki i umożliwia szybką odpowiedź na wszelkie pytania. Korepetycje online są także elastyczne i pozwalają na dostosowanie planu zajęć do potrzeb ucznia. Co więcej, uczniowie nie muszą się martwić o dojazd na zajęcia, co z kolei pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dostęp do nauczycieli i korepetytorów

korepetycje dla dzieci przez internet - dostęp do nauczycieli Największym problemem przy poszukiwaniu korepetycji w standardowy sposób, jest szukanie odpowiedniego korepetytora. O ile w dużych miastach jest to znacznie łatwiejsze, to w mniejszych miejscowościach może się po prostu okazać, że nie ma wielkiego wyboru lub są oni po prostu zajęci. W Internecie nie ma tego problemu, bo na jednej platformie można się uczyć z korepetytorem z drugiego końca Polski. Pozostaje jedynie wybrać taką osobę, która będzie odpowiednia dla danego ucznia. Nauczyciele mają swoje profile, więc można w kilka chwil sprawdzić, czy uczą dzieci, jaki typ nauki preferują oraz poznać kilka szczegółów z ich życia, żeby upewnić się, że jest to odpowiednia osoba dla pociechy. Często te same osoby uczą także w szkole, bo po prostu chcą sobie dorobić do słabych wynagrodzeń, jakie zapewnia im Ministerstwo Edukacji. Dlatego, jeżeli komuś zależy na tym, żeby jego dziecko zdobyło wiedzę ukierunkowaną na wyniki w szkole, to warto postarać się o profesjonalnego nauczyciela angielskiego.

Czy lekcje zdalne są równie skuteczne dla uczniów co lekcje bezpośrednie?

korepetycje dla dzieci przez internet - czy są skuteczne To z pewnością kluczowa kwestia, która spędza sen z powiek większości osób zastanawiających się nad pierwszym kontaktem z nauczycielem przez Internet. Lekcje zdalne w dobie pandemii, kiedy szkoły były zamknięte, pokazały, że nauczanie zdalne ma swoje minusy, co zgłaszały także szkoły. Jak to ma się do językowych korepetycji online? Okazuje się, że nijak. W przypadku szkół publicznych lekcje zdalne były organizowane przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli, którzy musieli sobie jakoś poradzić. Istotne tutaj jest także to, że na korepetycje chodzą dzieci, które chcą się uczyć, a w przypadku szkół publicznych nauczyciel często musi bardzo stanowczo ich do tego zachęcać. Dlatego nauka zdalna w przypadku takich osób nie przyniosła żadnego rezultatu. Inaczej wygląda sytuacja z uczniami chodzącymi na korepetycje – oni najczęściej chcą się uczyć.

Temat korepetycji online – podsumowanie

Wiesz już, jakie są zalety rozwiązania, jakim są korepetycje dla dzieci przez internet. Pamiętaj, że nie warto rozpatrywać kwestii lekcji online przez pryzmat tego, co działo się, kiedy szkoły były zamknięte. Profesjonalny korepetytor zadba o to, żeby wszystko zostało odpowiednio przygotowane. Będzie korzystał z odpowiedniego oprogramowania, kamery oraz mikrofonu i upewni się, że uczeń wszystko widzi i rozumie na takim samym poziomie, jak gdyby lekcje odbywały się w tym samym pomieszczeniu.

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo są korepetycje online?

Korepetycje online są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, którzy potrzebują wsparcia w nauce lub chcą podnieść swoje umiejętności w konkretnej dziedzinie.

Jakie są korzyści wynikające z nauki online?

Korepetycje online pozwalają nauczycielowi i uczniowi na swobodną komunikację bez względu na odległość.  Ponadto, dzięki temu rodzajowi nauki, uczniowie mają dostęp do specjalistów z różnych dziedzin, co zwiększa ich szanse na zdobycie wiedzy i umiejętności.

Z jakich przedmiotów mogę wybrać korepetycje online?

Można znaleźć ogłoszenia na korepetycje z większości przedmiotów szkolnych. Zazwyczaj oferowane są zajęcia online z matematyki, fizyki, chemii, biologii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, geografii, historii, WOS-u oraz informatyki.
Sprawdź także:
Archiwum: marzec 2023
Photo of author

Karolina Woźniak

Odkąd pamiętam fascynowała mnie praca z ludźmi, dlatego z wykształcenia jestem psychologiem. Ponieważ jednak w życiu często pojawiają się niespodziewane drogi, nigdy nie pracowałam w zawodzie. Od ukończenia studiów na Uniwersytecie Warszawskim realizuję się zawodowo w agencjach reklamowych. Praca jest moją pasją, jednak staram się równoważyć ją z życiem domowym oraz rozwojem osobistym.

Popularne wpisy: