Korepetycje dla dzieci przez Internet są coraz łatwiej dostępne

Język angielski stał się jednym z najważniejszych przedmiotów w szkole. Pomimo tego, że system edukacji stawia go niemal na tym samym poziomie, co język polski lub matematykę, to coraz więcej dzieci uczęszcza na prywatne lekcje po godzinach, żeby go jeszcze lepiej podszlifować. Na korepetycjach dziecko ma o wiele lepsze warunki do nauki, bo najczęściej jest przyjmowane indywidualnie, więc nauczyciel może dostosować nauczanie do konkretnej osoby, nie będąc związanym programem nauczania i poziomem umiejętności innych uczniów.
Korepetycje dla dzieci przez Internet

Pozostaje jedynie najtrudniejsza kwestia – wyszukanie odpowiedniego nauczyciela i zorganizowanie przejazdów. Jeśli jednak z różnych powodów te utrudnienia okażą się trudne do przeskoczenia, to warto wybrać angielski online dla dzieci na specjalnie do tego przygotowanej platformie internetowej. Okazuje się, że lekcje przez Internet wcale nie odbiegają jakością od tych bezpośrednich, a są zdecydowanie wygodniejsze zarówno dla rodziców, jak i samych dzieci oraz nauczycieli.

Możliwości lekcji zdalnych

Zorganizowanie lekcji zdalnych początkowo może wydawać się nie lada wyzwaniem. Uczeń powinien mieć komputer, odpowiednio szybkie łącze internetowe, które pozwoli na płynne transmisje na żywo i wolne pomieszczenie, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał w lekcjach. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma takie możliwości, a platforma internetowa zadba o to, żeby wszystko było jak najwygodniejsze.

  • Transmisje odbywają się prosto ze strony internetowej.
  • Płatności realizuje się przez platformę.
  • Dostępny jest czat z wykładowcą, gdzie można wymieniać się plikami do nauki.
  • Na stronie internetowej można sprawdzić wolne terminu u wykładowcy, żeby wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.
Zobacz też:  Mata edukacyjna dla dzieci - naturalne wsparcie prawidłowego rozwoju

Dzięki tym wszystkim funkcjom zarówno rodzice, jak i nauczyciele nie muszą przejmować się żadnymi sprawami technicznymi i mogą zająć się po prostu dogadaniem indywidualnych kwestii nauczania.

Dostęp do nauczycieli

Największym problemem przy poszukiwaniu korepetycji w standardowy sposób, jest wyszukanie odpowiedniego korepetytora. O ile w dużych miastach jest to znacznie łatwiejsze, to w mniejszych miejscowościach może się po prostu okazać, że nie ma wielkiego wyboru lub są oni po prostu zajęci.

W Internecie nie ma tego problemu, bo na jednej platformie można się uczyć z korepetytorem z drugiego końca Polski. Pozostaje jedynie wybrać taką osobę, która będzie odpowiednia dla danego ucznia. Nauczyciele mają swoje profile, więc można w kilka chwil sprawdzić, czy uczą dzieci, jaki typ nauki preferują oraz poznać kilka szczegółów z ich życia, żeby upewnić się, że jest to odpowiednia osoba dla pociechy. Często te same osoby uczą także w szkole, bo po prostu chcą sobie dorobić do słabych wynagrodzeń, jakie zapewnia im Ministerstwo Edukacji. Dlatego, jeżeli komuś zależy na tym, żeby jego dziecko zdobyło wiedzę ukierunkowaną na wyniki w szkole, to warto postarać się o profesjonalnego nauczyciela angielskiego.

Zobacz też:  Raczkowanie. Kiedy dziecko uczy się raczkować?

Czy nauczanie zdalne będzie tak samo wydajne, jak bezpośrednie?

To z pewnością kluczowa kwestia, która spędza sen z powiek większości osób zastanawiających się nad pierwszym kontaktem z nauczycielem przez Internet. Lekcje zdalne w dobie pandemii, kiedy szkoły były zamknięte, pokazały, że nauczanie zdalne ma swoje minusy, co zgłaszały także szkoły. Jak to ma się do korepetycji online? Okazuje się, że nijak.

W przypadku szkół publicznych lekcje zdalne były organizowane przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli, którzy musieli sobie jakoś poradzić. Istotne tutaj jest także to, że na korepetycje chodzą dzieci, które chcą się uczyć, a w przypadku szkół publicznych nauczyciel często musi bardzo stanowczo ich do tego zachęcać. Dlatego nauka zdalna w przypadku takich osób nie przyniosła żadnego rezultatu. Inaczej wygląda sytuacja z uczniami chodzącymi na korepetycje – oni najczęściej chcą się uczyć.

Dlatego nie warto rozpatrywać kwestii lekcji online przez pryzmat tego, co działo się, kiedy szkoły były zamknięte. Profesjonalny korepetytor zadba o to, żeby wszystko zostało odpowiednio przygotowane. Będzie korzystał z odpowiedniego oprogramowania, kamery oraz mikrofonu i upewni się, że uczeń wszystko widzi i rozumie na takim samym poziomie, jak gdyby lekcje odbywały się w tym samym pomieszczeniu.

Zobacz też:  Kiedy dziecko może zostać samo w domu?

Sprawdź także:
Może Cię także zainteresować: